Дитяча хірургія, вроджені вади розвитку
Вроджені вади розвитку дитини можуть бути спадковими, тератогенними (придбаними під час вагітності) і в результаті поєднання декількох факторів.

Зовнішні вроджені вади розвитку дитини

Дитина може народитися з деформованими або аномально короткими верхніми та нижніми кінцівками (клишоногість, кульгавість), вродженим вивихом стегна, заячою губою, вовчою пащею, випираючою грудною кліткою та ін вродженими вадами. Іноді спостерігається збільшена кількість (полідактилія) пальців на ногах і руках або їх зрощення (сіндактилія), відсутність отвору заднього проходу (атрезія), зменшення розмірів черепа (мікроцефалія), опущення верхнього повіка (ітоз).

Більшість з цих зовнішніх вроджених вад дитини піддаються корекції, лікуванню за допомогою дитячої пластичної хірургії у Луцьку.

Дитяча пластична хірургія усуває дефекти, вроджені вади розвитку у дітей, чи набуті в результаті захворювань і травм.

Лікування заячої губи у Луцьку. Лікування вовчої пащі

Планування пластичної операції у Луцьку в центрі пластичної хірургії не відрізняється від підготовки до звичайного хірургічного втручання. Спочатку призначаються проведення комплексного обстеження, до якого входить здача аналізів і консультації вузькопрофільних фахівців (при необхідності). Перед пластичною операцією пластичний хірург проводить консультацію з батьками дитини (опікунами), під час якої обговорюються методи та деталі проведення операції.

Для корекції таких вад розвитку як вовча паща та заяча губа у дитини необхідно обов'язкове хірургічне втручання. Кількість операцій, терміни і обсяги їх проведення визначаються лікарем на консультації. Усунення заячої губи проводиться за допомогою наступних видів пластичних операцій: хейлопластика, ринохейлопластика, ринохейлогнатопластика.

Операція хейлопластика включає в себе відновлення естетичної, анатомічної і функціональної повноцінності розщепленої губи. Хейлопластику дитині бажано проводити в 3-6 місячному віці. При наявності дефекту у важкій формі, операцію можна здійснювати в перші дні або перший місяць життя дитини, з дотриманням наступних умов:

  • у дитини повинна бути достатня надбавка у вазі;
  • не повинно бути таких захворювань, як анемія, патологія кишечника, ендокринної, серцево-судинної або нервової систем.

Проведення хейлопластики дитині сприятливо впливає на розвиток губ і носа дитини в подальшому. Але слід пам'ятати про те, що у новонароджених підвищена схильність до крововтрати і деякі фізіологічні функції ще не досконалі.

Ринохейлопластика у Луцьку

Первинну пластику проводять при необхідності корекції аномального розташування м'язів ротової області, заячої губи, хрящів носа. Ринохейлопластика є більш складним оперативним втручанням, ніж хейлопластика, її проведення показано при важких формах заячої губи, дефектах лицьового скелета і деформаціях носа.

Післяопераційний період

Після проведення операції в ніздрю встановлюється тампон з марлі для захисту області швів від слизу і їжі, попередження звуження носового отвору. Після вилучення марлевого тампона в ніздрю на 3 місяці може бути встановлена ​​пластмасова трубка для профілактики його звуження і деформації крил носа. Шви знімають на 7-10 день. Після пластичної операції для посилення ефекту дитина повинна носити спеціальний головний убір, який проходить через верхню губу, кріпиться в області голови і щік. Завдяки цьому пристосуванню губи дитини вберігаються від розтягування, шви залишаються цілими. Головний убір сприяє загоєнню губ після операції.

Кількість операцій залежить від ступеня пошкодження губи, типу захворювання, наявності дефектів в області носа. Є ризик розвитку рубцевої деформації губ з боку слизової оболонки після операції, для усунення якої потрібно провести пластику ротової порожнини.

Полідактилія - це анатомічна аномалія, для якої характерно вроджене зміна кількості пальців на кисті і /або нозі. Лікування полидактилії у Луцьку в центрі пластичної хірургії проводиться лише методом хірургічного втручання.

Синдактилія - ​​вроджена вада розвитку кінцівок дитини, це неповне або повне зрощення двох або більше пальців кисті чи стопи. При синдактилії може спостерігатися зрощення як правильно розвинених, так і недорозвинених і деформованих пальців. Дитина з синдактилією має бути оглянута пластичним хірургом. Для встановлення виду синдактилії проводиться рентген кисті або стопи. Лікування синдактилії у Луцьку оперативне: поділ зрощених пальців, при необхідності доповнений пластичним закриттям дефекту.

8 причин звернутися саме до нас

1
2
3
4
5
6
7
8

Консультація по телефону - БЕЗКОШТОВНА.

Ми перезвонимо в зручний для Вас день і час, вкажіть його у повідомленні.

Консультація


*Обов'якові поля