Лікування гінекомастії у Луцьку
Гінекомастія – одностороннє чи двостороннє збільшення розміру молочних залоз у чоловіків за рахунок розростання залозистої або жирової тканини. При гінекомастії відбувається збільшення з ущільненням молочної залози. Чоловік відчуває важкість, хворобливі відчуття при пальпації грудних залоз. Іноді гінекомастія може поступово пройти самостійно.
Зверніть увагу! Тривале захворювання на гінекомастію без лікування є фактором ризику для розвитку злоякісних захворювань молочних залоз.
Розрізняють справжню гінекомастію і псевдогінекомастію. Справжня гінекомастія – це гіпертрофія залозистої тканини. Псевдогінекомастія – це великі відкладення жиру в ділянці молочних залоз, що відбувається при ожирінні.
Причини виникнення гінекомастії
До виникнення справжньої гінекомастії можуть призвести наступні причини:
1) порушення рівнів тестостерону і естрогену в організмі чоловіка. До чого призводять: аденома простати та запальні процеси в яєчках, гормонально-активні пухлини гіпофіза, яєчок, надниркових залоз, підшлункової залози, первинне чи вікове недостатнє функціонування статевих залоз.
2) захворювання, спричинені порушенням обмінних процесів (дифузний токсичний зоб, цукровий діабет, ожиріння, туберкульоз легень та ін .
3) гіпотиреоз;
4) підвищений рівень пролактину при пухлинах гіпофіза
5) інтоксикації, цироз печінки, серцево-судинна чи ниркова недостатность,
6) прийомом медичних, хімічних препаратів, які збільшують вироблення пролактину або естрогену, та таких, що токсично впливають на яєчка і т. д. (кортикостероїди, антидепресанти, анаболічні стероїди, метилдофа, спіронолактон циметидин, ізоніазид, метронідазол, ранітидин, дигітоксин, каптоприл, еналаприл, резерпін, ніфедипін, аміодарон, верапаміл, теофілін, діазепам, креми з вмістом естрогенів та ін);
7) травми грудної клітки;
8) наркоманія та алкоголізм;
9) ВІЛ, герпес грудної клітки та ін.
Лікування гінекомастії
Фізіологічна справжня гінекомастія (в ранньому дитячому або в підлітковому віці), зазвичай минає самостійно і не вимагає медикаментозного лікування. Для зменшення високого рівня естрогену при фізіологічній гінекомастії підлітка лікар може призначати для орального прийому такі гормони: даназол, тестолактон, кломіфен, тамоксифен, дигідротестостерон. При гінекомастії для нормалізації рівня естрогенів та тестостерону проводиться консервативна гормональна терапія тестостероном. Вона ефективна в перші 4 місяці після початку гінекомастії. При надлишку естрогенів в чоловічому організмі призначають лікування препаратом тамоксифен, який блокує вплив естрогену на грудні залози чоловіка.
Якщо ж медикаментозне лікування не призводить до зменшення розміру молочних залоз, то застосовується пластична хірургія молочних залоз чоловіків. Пластичний хірург проводить видалення тканин молочної залози та ліпосакцію (видалення жирових відкладень в прилеглих зонах).
Пластична операція для усунення гінекомастії
У Клініці пластичної хірургії Тетяни Зубанової проводять наступні пластичні операції:
Підшкірна і ендоскопічна мастектомія зазвичай добре переносяться пацієнтом та не вимагають госпіталізації (не більше 2 днів).
У наступні 2-3 тижні після проведення мастектомії рекомендуєтся носити еластичну білизну для скорочення шкіри та відновлення нормального м'язового контуру. Уже через 5-7 днів чоловік може приступати до звичайної роботи, а через місяць можна займатися спортом, тренуваннями.
Ціна на усунення гінекомастії у Луцьку :